PZŁ Suwałki

Spotkanie z Tadeuszem Szymańczykiem – myśliwym koła łowieckiego „Kawka” w Suwałkach

Wspaniałych opowieści o lesie i zwierzętach w nim mieszkających przedszkolaki wysłuchały od pana myśliwego z koła łowieckiego  „Kawka” w Suwałkach.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. że głównym zadaniem myśliwych jest dbanie o zwierzęta, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy to zwierzyna pozbawiona jest  pokarmu. Pan Tadeusz opowiadał dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje  zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, jelenia) zamieszkujących nasze lasy.
Dzieci dowiedziały się także, w jaki  one mogą pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę.
Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu myśliwemu. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.

Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny pod hasłem „Wymaluj zimę – Bajkowy las” i rozdane zostały nagrody dla dzieci które wzięły w nim udział. Praca Natalii Konopko z Grupy „Pomarańczowej” weźmie udział w ogólnopolskim konkursie „Dniach Przyjaciół Lasu 2015” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy.

Obecna Faza Księżyca


Pełnia
Pełnia

Księżyc jest obecnie w znaku Koziorożca
Księżyc ma 13 dni
Suwałki